logo 

 "DERMATOLOGIA"
  POBRATYN, WINIARSKA Sp.p
 
os. Słoneczne 10 , 27-400 Ostrowiec Św.
  tel. 505 450 254 , 504 687 153
  Regon 292680511, NIP 661-21-34-806


 

Witamy

Zabiegi:

botox
dermatoskopia
kriochirurgia
mikrodermabrazja
wypełniacze

Konsultacje
dermatologiczne

O nas

Cennik

Kontakt

BOTOX (toksyna botulinowa)

WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK

Leczenie preparatem BOTOX jest metodą prostą, niechirurgiczną, dzięki której dochodzi do wygładzenia głębokich bruzd pomiędzy brwiami, poprzecznych zmarszczek czoła i tzw. "kurzych łapek" wokół oczu.

Terapia botulinowa jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia miedzy nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia.

Zabieg jak już wspomnieliśmy wyżej najczęściej stosowany jest do spłycania bruzd poprzecznych i pionowych, tzw. lwich, czoła oraz w okolicach oczu, tzw. kurzych łapek. Przeprowadzony może być jedynie przez przeszkolonych lekarzy, gdyż prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i precyzji. 

Zabieg trwa krótko i jest prawie bezbolesny, a efekt utrzymuje się około 6 miesięcy, czasami dłużej. Zmarszczki znikają stopniowo po 2-3 dniach do 2 tygodni. 

Metoda ta jest bezpieczna, ponieważ działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń. Jedynie tuż po zabiegu mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia.

 

Zabiegi najlepiej powtarzać co około pół roku. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może utrzymywać się dłużej.

Twarz po zabiegu wygląda na młodszą i wypoczętą, zmarszczki wyraźnie ulegają spłyceniu.